Konferans: Sinop Balatlar Yapı Topluluğu Kazısından Yeni Buluntular – Gülgün Köroğlu

Suna-İnan KIRAÇ Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen konferans dizilerinin 3 Mart’taki konuğu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi, Prof.Dr. Gülgün Köroğlu.

3 Mart 2017 Cuma günü saat 17:30’da başlayacak olan konferansta Köroğlu, “Sinop Balatlar Yapı Topluluğu Kazısından Yeni Buluntular” konulu konferansı gerçekleştirecek. AKMED’in Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan konferansa katılım ücretsizdir.

Gülgün Köroğlu Kimdir?

Konferans Sinop Balatlar Yapı Topluluğu Kazısından Yeni Buluntular - Gülgün Köroğlu 2

Gülgün Köroğlu, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisans’ta tezini “Bizans Kadın Tokaları” başlığı ile yazmıştır. Doktora tezinde ise “Bizans Sanatında İkonoklazma Dönemi” başlıklı konuda çalışmıştır. Daha çok Bizans küçük sanatlarında uzmanlaşam Köroğlu, şu anda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sanat Tarihi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak akademik hayatını sürdürmektedir. Aynı zamanda 2010 yılından beri Sinop Balatlar Kilisesi Kazı Başkanlığı görevini de yürütmektedir.

Total
126
Shares
Bir cevap yazın

Benzer İçerikler