VII. Sanat Tarihi ve Türk-İslam Arkeolojisi Öğrencileri Sempozyumu

VII. Sanat Tarihi ve Türk-İslam Arkeolojisi Öğrencileri Sempozyumu, geçen yıl alınan karar doğrultusunda, 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Türk-İslam Arkeolojisi Bölümü ev sahipliğinde 2018 yılında kaybettiğimiz Sanat Tarihi ve Arkeoloji bilimi emektarlarının anısına düzenlenecektir.

Bu yıl yalnızca Sanat Tarihi ve Türk-İslam Arkeolojisi bilim dalları ile sınırlı kalmamak üzere her iki disiplinin de etkileşimde olduğu diğer bilim dallarının katkılarıyla gerçekleşen ortak çalışmaların da ele alınacağı sempozyumda öncelikli konu başlıkları aşağıda sıralanmıştır.

Konu Başlıkları:

  • Sanat Tarihi ve Türk-İslam Arkeolojisi öğrenci ve mezunlarının karşılaştığı akademik ve mesleki sorunlar ve çözüm önerileri.
  • Kültürel mirasın korunması ve restorasyonu ile ilgili sorunlar ve çözüm önerileri.
  • Interdisipliner çalışmaların önemi ve bu kapsamda gerçekleştirilen gerçekleştirilebilecek çalışmalar.
  • Türkiye’de ve Dünya’da müzecilik uygulamaları, yeni sergileme yöntemleri ve teknolojileri.
  • Teknoloji kullanımı ve belgeleme yöntemleri.

 Siz değerli katılımcılardan, hazırlanacak bildirilerin araştırma ve karşılaştırmaya dayalı bulgu, analitik yorum ve veriler içermesi beklenmektedir. Belirlenen çerçeveye uygun olduğunu düşündüğünüz çalışmalarınızı etraflıca tartışmak ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla sizleri İzmir’de ağırlamaktan onur duyacağız.

Sempozyum programının oluşturulması ve geri dönüşlerin yapılabilmesi için “Başvuru Formunu” ile gerçekleştirilecek talepler belirtilen e-posta adresine en geç 20.02.2019 tarihine kadar iletilmelidir. Değerlendirme kurulunun sempozyumun içeriğine uygun gördüğü başvurular 04.03.2019 tarihinde e-mail ve web adresi üzerinden ilan edilecektir. Sempozyuma başvurunuzu bekler, saygılarımızı sunarız.

Başvuru Formu: 7stvetiarbaşvuruformu

 

İLETİŞİM

e-posta: [email protected]

Tel: 05454425666 (Düzenleme Kurulu)

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

Benzer İçerikler