in

Koç Üniversitesi AKMED Yaz Okulu: Arkaik Çağ’dan Bizans Dönemi’ne Para Tarihi ve Numismatik


Numismatiğe ilgi duyan öğrenciler ve meraklılarına müjde! Koç Üniversitesi Suna & İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi (AKMED) ilgililer için oldukça geniş kapsamlı bir yaz okulu programı hazırladı. Gelin programın içeriğine ve ayrıntılara yakından bakalım !

Derslerin Prof. Dr. Oğuz Tekin ve Dr. Peter van Alfen tarafından verilecek olduğu kursta; para tarihi ve numismatik konuları Arkaik Çağ’dan Bizans Dönemi’ne olmak üzere oldukça geniş bir kapsamda anlatılacak. Kurs numismatiğe yeni başlayanlar için oldukça ideal. Temel numismatik bilgisinin yanısıra numismatiğin arkeoloji, tarih ve sanat tarihi alanlarında yapılan çalışmalarda bir araç olarak nasıl kullanılabileceğini göstermeyi amaçlıyor.

Kurs 3-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında  AKMED’te (Antalya) gerçekleştirilecek. Ders dilinin İngilizce olduğu kurs kapsamında sadece numismatik dersleri yok, özel  müzeler ile kamu müzeleri ve çevredeki ören yerleri de ziyaret edilecek. Nitelikli öğrencilere tam ya da yarım burs imkanının sağlanacağını, Türkiye ve yurtdışındaki üniversitelerden de öğrencilerin, meraklılarının başvurabileceğini kendi sitelerinden duyurdular. Kurs ücretlerini öğrenmek ve yaz okulu ile ilgili daha geniş bilgiye ulaşmak için ” buraya tıklayabilirsiniz.


Kaynak: AKMED WEB SITE

Sema Talu

Written by Sema Talu

Akdeniz Üniversitesi, Arkeoloji
Mail: sema@arkeopolis.com


Facebook'tan Yorumla
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Soli Pompeiopolis Dünya Kültür Mirası Listesi’ne Aday

İstanbul Bizans Anıtları Fotoğraf Arşivi Açıldı