Heritage İstanbul 2017 Başlıyor

Türkiye’de restorasyon, arkeoloji ve müzecilik teknolojilerini aynı çatı altında buluşturan tek fuar Olan “HERITAGE İSTANBUL”, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve T.C. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü. desteği ile 27-29 Nisan 2017 tarihlerinde Hilton İstanbul Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

Heritage İstanbul 2017’nin detaylı programı 19 Nisan 2017, Çarşamba günü İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde; Arkeoloji ve Sanat Yayınları Başkanı, Arkeolog Nezih Başgelen, Arkeolog Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, İ.Ü. Müzecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fethiye Erbay, Restoratör Nilgün Olgun, TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız ve Heritage İstanbul proje Yaratıcısı ve Yöneticisi Osman Murat Akan’ın katılımları ile düzenlenen basın toplantısı ile paylaşıldı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği, açılışını 27 Nisan Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın yapacağı Heritage İstanbul 2017, üç gün boyunca düzenlenecek eş zamanlı konferanslarda ulusal ve uluslararası duayenleri, kurum temsilcilerini ve uzman akademisyenleri ağırlayacak. TG Expo tarafından organize edilen ve bu yıl 73 firmanın katılacağı Heritage İstanbul 2017’nin ana başlıkları arasında; “Kültürel Miras” eğitimi-yönetimi, envanterde yeni yöntemler, sergileme ve teşhirde yeni araçlar, arkeoloji, restorasyon ve müzecilik teknolojileri geliyor.

İlki 2015 yılında düzenlenen ve 6 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan Heritage İstanbul’un bu yıl da büyük İlgi görmesini beklediklerini belitten TG Expo Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız, “TG Expo olarak 2008 yılından beri uluslararası fuarcılıkta edindiğimiz tecrübe İle uluslararası standartları Türkiye’ye getirmek amacıyla bu yıl yurtiçi fuarcılık sektörüne giriş yaptık. Portföyümüze aldığımız fuarlar arasında Heritage İstanbul gibi kültürel mirasa sahip çıkan ve bu bilincin ülkemizde gelişmesine İmkan veren bir fuarın olması gerçekten gurur verici. Kültürel mirasın korunması konusunda fuarların Önemi gerçekten çok büyük. Heritage İstanbul, konferanslar, workshoplar ve etkinlikler anlamında son derece dolu bir fuar olacak. Konferanslarımızda Türkiye’den ve dünyadan sektörde duayen İsimler konuşma yapacaklar. İnanıyorum ki TG Expo olarak uzun yıllar Heritage İstanbul Fuarı ile bu sektörün gelişimine destek vereceğiz” dedi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

Benzer İçerikler