Connect with us

Prof.Dr. Engin Akyürek İstanbul’u Anlattı

Genel

Prof.Dr. Engin Akyürek İstanbul’u Anlattı

Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü ve Likya Uygarlıkları Araştırma Merkezi‘nin ortak çalışması ile dün (24 Şubat 2017) Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi ve aynı üniversitenin Geç Antik Çağ Ve Bizans Araştırmaları Merkezi Direktörü Prof.Dr. Engin Akyürek, Bir İmparatorluk Başkenti: İstanbul başlıklı konferansını gerçekleştirdi.

Prof.Dr. Engin Akyürek İstanbul’u Anlattı

Prof.Dr. Engin Akyürek konferans sonrası soruları cevaplarken

Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr. Havva İşkan Işık; Ülkemizdeki müzeciliği, arkeolojiyi ve güzel sanatları üniversite çatısı altında toplayan Osman Hamdi Bey’i böyle bir günde anmak ve yad etmek istiyoruz, dedi. 10. Osman Hamdi Bey Günü Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliğe üniversite akademik personelleri, öğrenciler ve diğer katılımcılar yoğun ilgi gösterdi. Likya Uygarlıkları Araştırma Merkezi Müdürü, Doç.Dr. İsa Kızgut; Engin Akyürek 2002 yılından beri Beydağları Yüzey Araştırmalarında, Rhodiapolis Kazılarında, Myra ve Andriake Kazılarında ekibi ile hep yanımızda bulunmuştur, dedi. Akyürek ise Akdeniz Üniversitesini 2. üniversitesi olarak gördüğünü belirterek konferansına başladı.

Video Haber

Akyürek, İstanbul’un tarihini en erken dönemlerden başlayarak İstanbul’un 1453 yılındaki fethine kadar olan süreci ve mimari gelişimini detaylı olarak anlattı.

Prof.Dr. Engin Akyürek’a Plaket Takdim Edildi

Akdeniz Üniversitesi, Arkeoloji Anabilim Dalı Mail : info@arkeopolis.com

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel

Sanat Tarihi

Marinetti ve Fütürist Manifesto

By 14 Ağustos 2020
Yorgun Herakles'in Kaçırılışı Kitap Oldu

Anadolu Arkeolojisi

Antalya Müzesi’nden 7 Tanrıça Heykeli

By 16 Haziran 2018

Anadolu Arkeolojisi

Antalya Müzesi’nden 8 Tanrı Heykeli

By 16 Haziran 2018
To Top