Connect with us

İçerik Ekle

İçerik Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

1. İçerik başlıkları ilgi uyandırıcı, içerikler ise anlaşılabilir ve düzgün olmalıdır.

2. İçerikler kopyala/yapıştır olmayacak. Yeni haber üretmenin zor olduğunun farkındayız ama haberleri kendimizce yorumlamalıyız veya yabancı kaynaklardan çeviriler gerçekleştirmeliyiz. Araştırma yazıları içinde aynı durum geçerlidir.

3. İçeriklerde vurgulamak istediğimiz yerler B Biçimlendirmesi ile, konuşma alıntıları I Biçimlendirilmesi ile, bölüm ayırıcı başlıklar Başlık 3 Biçimlendirmesi ile, kaynaklar kısmı ise Başlık 6 Biçimlendirmesi ile yazılmalıdır.

Örnek İçerik: http://arkeopolis.com/keops-piramitine-tirmanan-fatih-komurcu-serbest-birakildi/

Bu içerikte ilk cümle “Keops Piramitine tırmanıp bu anları ölümsüzleştiren, Türkiye vatandaşı serbest bırakıldı.” B Biçimlendirmesi ile, 2. paragraftaki “Tırmanmak beklediğimden de kolaydı….” I Biçimlendirmesi ile, 2. fotoğrafın üzerindeki “Alman Turist, Gize Piramitine tırmanmıştı” Başlık 3 biçimlendirmesi ile, son satırdaki “Kaynak : AA” kısmı ise Başlık 6 biçimlendirmesi ile yazılmıştır.

Biçimlendirme tuşlarını görmek için tıklayınız.

4. İçeriğe eklediğimiz resimlerin Hizalama seçeneği Merkez olarak seçilmelidir.

5. İçeriğe eklediğiniz resimler dışında “Öne Çıkarılan Görsel” kısmından, sitenin anasayfasında, sosyal medya sitelerinde görüntülenecek olan resmi seçmemiz gerekmektedir muhakkak.

6. Yazınızın iki kategoride yayınlanmasını istiyorsanız, etiketler kısmına, eklemek istediğiniz 2. kategoriyi yazabilirsiniz. Sitemizde maksimum 2 kategoriye ekliyoruz yazılarımızı.

7. Eklediğiniz yazıları şuan için taslak olarak kaydedilmektedir ve yönetici onayından sonra yayınlanacaktır. Bunun nedeni ilk ekleyeceğiniz içeriklerde çeşitli sorunlar oluşabilir ve bunu direk kullanıcıya sunmak istemememiz. Bununla birlikte gönderdiğiniz içeriklerin düzenlenmesi için info@arkeopolis.com adresine “İçerik Düzenleme” başlıklı bir mail atıp, içerik linki ile bilgi verebilir yada içeriğinizi bu sayfadan tekrar üretebilirsiniz.

8. İçeriğiniz gönderildikten sonra “İçerik Ekle” ile “İçerik Başlığı” yazılarının arasında “İçeriğiniz başarı ile gönderildi onay bekliyor.” şeklinde bir ifade çıkacaktır. Bu ifade çıktıysa yazınız başarılı bir şekilde gönderilmiştir.

[ap-form]

Sanat Tarihi

Marinetti ve Fütürist Manifesto

By 14 Ağustos 2020
Yorgun Herakles'in Kaçırılışı Kitap Oldu

Anadolu Arkeolojisi

Antalya Müzesi’nden 7 Tanrıça Heykeli

By 16 Haziran 2018

Anadolu Arkeolojisi

Antalya Müzesi’nden 8 Tanrı Heykeli

By 16 Haziran 2018
To Top