Connect with us

Heritage İstanbul 2018 Geliyor

Etkinlikler

Heritage İstanbul 2018 Geliyor

Türkiye’de bir marka haline gelen Heritage İstanbul, bu yıl 3. kez kapılarını açmanın heyecanını yaşıyor. Türkiye’de zaten bir marka haline gelmiş olan fuar etkinliği, Dünyada marka haline gelmek için çalışmalarını son hızla sürdürüyor.


Sadece bir fuar etkinliği olmayan Heritage İstanbul, atölyeler, miras sohbetleri, konferanslar ve paneller gibi pek çok etkinliğe yer veriyor. Bu etkinliklerde kamu, özel sektör, akademisyenler ve öğrenciler bir araya gelerek, sektör sorunlarını ve kültürel mirasa karşı yeni yaklaşımları irdeliyorlar.

İlk yılı olan 2015’de altmış katılımcı ve 4 bin ziyaretçi ile gerçekleşen etkinlik 3. yılı olan 2018’de doksanın üzerinde katılımcı ile kapılarını açacak ve ziyaretçi sayısının 10 binin üzerinde olması bekleniyor.

Etkinlikte Nezih Başgelen, Antik kentlerde kutsal ateşin korunduğu Prytaneion yapılarına atıfta bulunarak, “Heritage İstanbul’un yaptığı, Türkiye’deki kültür sektöründeki ateşini korumak.” dedi ve bu etkinliğin, bu alanda tüm Türkiye’yi kucaklayan bir Agora işlevi gördüğünü belirtti.

Heritage İstanbul’un basın toplantısında, Ekim 2018’de Abu Dhabi’de açılacak olan fuardan, Heritage Magazine’den, hazırlanması planlanan bir TV Programı ve Heritage İstanbul 2018’e yetiştirilmeye çalışılan blog sayfasından da bahsedildi.

Artık Dünya gibi Türkiye’de de deniz-kum-güneş turizminin tüketildiği ve artık kültür turizminin ön plana çıktığı, bu nedenle turizmin gelişmesi kültür mirası alanında yapılacak işlerle de orantılı olduğu da yapılan toplantıdaki önemli notlardandı.

Heritage İstanbul, Hilton İstanbul Konferans ve Sergi Salonu’nda 12 – 14 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Etkinlikler

Sanat Tarihi

Marinetti ve Fütürist Manifesto

By 14 Ağustos 2020
Yorgun Herakles'in Kaçırılışı Kitap Oldu

Anadolu Arkeolojisi

Antalya Müzesi’nden 7 Tanrıça Heykeli

By 16 Haziran 2018

Anadolu Arkeolojisi

Antalya Müzesi’nden 8 Tanrı Heykeli

By 16 Haziran 2018
To Top