Connect with us

Editörlük Başvurusu

 

LÜTFEN BU BÖLÜMÜ SONUNA KADAR OKUDUKTAN SONRA FORMU DOLDURUNUZ


Sitemize haber ve çeviri editörleri -yazarları-  aranmaktadır.


Şartlar ve Açıklamalar


1. Arkeoloji, Sanat Tarihi, Eskiçağ Dilleri, Antropoloji ve ilgili diğer bilim dallarından birisinde okuyor yada mezun olmuş olmak.

2. Günlük olarak siteye ayırabilecek minimum 30 dk zamanınızın olması.

3. Çeviri Editörleri, çeviri yapabilecek yeterlilikte İngilizce dil bilgisine sahip olmalı.

4. Haber Editörleri, günün belirli saatlerinde haber ajanslarını, arkeoloji portallarını, haber sitelerini takip edebilmeli.

5. Site içerisinde yazılacak bilgilerin hepsi tamamen doğru bilgilerden oluşmalı. Öncelikli amaçlarımızdan birisi internetteki bilgi kirliliği karşısında, doğru bilgi araştırıp sunan bir site olmak. Zaten toplum içerisinde çok anlaşılmayan bu alanlarda birde yalan yanlış bilgileri yaymak oldukça yersiz ve yanlış olacaktır. Kendi yazdığımız araştırma yazılarında sayfa sonu kaynak listesi ile kaynakça belirtmeliyiz.
Kaynakçalı örnek içerikler;
http://arkeopolis.com/antik-dunyanin-5-buyuk-kadin-savascisi/
http://arkeopolis.com/priene-antik-kenti/
http://arkeopolis.com/misirda-olumsuzluk-arayisi-mumyalama/

6. İnternetteki gereksiz bilgi kirliliğine bir kez daha girip şuraya bağlayacağım. Kopyala/Yapıştır usulü sitemize eklediğimiz içeriklerde yanlış bilgi çıkma olasılığı her daim vardır. Ama kendi bildiğimiz konularda kendi bildiklerimizle, yani kendi cümlelerimizle içeriklerimizi hazırlarsak sitemiz daha iyi bir konuma gelecektir. Haber içerikleri de bu konuya dahil, çünkü haber ajanslarının yayınladığı “define yüksek maddi değere sahip” cümlesi bile oldukça hatalı bir cümledir. Ayrıca sadece ulusal bazda değil, uluslararası bazda değere sahip içerikler üretmeliyiz. Örneği ülke dışındaki arkeoloji topluluklarında neler konuşuluyor, popüler konular neler, son haberler neler gibi başlıkları takip etmeli ve bunları Türkçe’ye çevirerek sitemizde yayınlamalıyız. Sadece siteye içerik girmek için içerik girmeyeceğiz, bu süreç içerisinde Türkiye ve Dünya gündemini takip ederek, yazı yazma pratikleri yaparak, araştırmaları okuyarak kendi gelişimimize de katkı sağlayacağız ve bunları insanlarla paylaşacağız.

7. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi; Arkeoloji, Sanat Tarihi, Tarih, Paleontoloji, Antropoloji, Müzeoloji gibi birbiri ile bağlantılı olan bizlerinde ilgili ve bilgili olduğumuz alanların tümünde her türlü haberi veya yazıyı yazabiliriz. Bu başlıklarda -kategorilerde- eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız yeni kategoriler ekleyebiliriz sitemize. Araştırmalarımız ve köşe yazılarımız da ilgili alanlarda olmalıdır.

8. Editörlüğe başladığınızda sizlere sitenin içerik panelini anlatan bir video göndereceğiz. Oldukça kolay olan bu paneli zaten çok kısa süre içerisinde çok rahat bir şekilde kullanabileceksiniz.

9. Sitemizin bütün ekibi gönüllü olarak çalışmaktadır. Yani bir kurum veya kuruluşa bağlı değildir. Bu nedenle editörlere herhangi bir ücret ödenmesi şuan için söz konusu değildir. Yapılacak bütün çalışmalar gönüllülük esası ile yapılmalıdır.

Yukarıda yazılanları sizde benimsiyorsanız-kabul ediyorsanız ve bahsettiğimiz ilgili bölümlerde okuyorsanız / mezunsanız / çalışıyorsanız sitemizin yazar -editör- ekibine sizde katılabilirsiniz.

Ekibe başvuru yapmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır, sonrasında ekip değerlendirmesi yapılıp en yakın zamanda biz size geri dönüş sağlayacağız. İlaveten sormak istediğiniz sorular varsa info@arkeopolis.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz yada şu sayfadaki iletişim formunu kullanabilirsiniz.

-Arkeopolis.com bu şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar

-Verdiğiniz bilgiler, 3. kişilerle veya yazarlarla kesinlikle paylaşılmayacaktır.

-“*” işareti bulunan alanları doldurmanız gerekmektedir.

  Yukarıda yazılan herşeyi okudum, ekibe katılmak istiyorum ve arkeopolis.com adresine verdiğim her türlü bilginin doğruluğunu daha sonra teyit edebilirim.

  Sanat Tarihi

  Marinetti ve Fütürist Manifesto

  By 14 Ağustos 2020
  Yorgun Herakles'in Kaçırılışı Kitap Oldu

  Anadolu Arkeolojisi

  Antalya Müzesi’nden 7 Tanrıça Heykeli

  By 16 Haziran 2018

  Anadolu Arkeolojisi

  Antalya Müzesi’nden 8 Tanrı Heykeli

  By 16 Haziran 2018
  To Top